Reiki 1.Seviye

Birinci derece uyumlaması, kişinin Reiki enerjisiyle donanmasıdır.Bu sonsuza dek sürecek bir donanımdır. Bu aşamada kişi enerjinin akışını hissedecek, enerjiyi kendine ve başkalarına aktarmayı öğrenecektir. Birinci derece Reiki’nin ilk basamağı ve temelidir. Uyumlamayı alan kişi bir Reiki uygulayıcısıdır. Daha önce hiç farkında bile olmadığı yetenekleri açığa çıkmıştır.Halk arasında ”el verme” olarak bilinen uyumlama, bir üstadın enerjiyi öğrenciye aktararak, enerji kanallarının açılmasına yardımcı olmaktır. Uyumlama sırasında, öğrenci spiritüel bir deneyim yaşayabilir, uyumlama sonrasında fiziksel beden de değişiklikler yaşanabilir. Reiki ile bir daha kopmayacak bağlantı kurulur. Uyumlama, kişinin beden, zihin ve ruhsal bedenlerinde arınma sağladığı gibi enerji frekansının yükselmesini de sağlar.

Reikiyi öğrenmek son derece basit ve hızlıdır. Reikiyi öğrenmek ve uygulamak isterseniz buraya tıklayınız.

Reiki enerjisini akıtmak için önemli olan NİYET’dir. Kişi ellerini Reiki’nin yönlendirmesine bırakmalıdır. Alıcı ihtiyacı olanı kadarını alacaktır. Şifacı tamamen yargısız-tepkisiz olmalıdır.

Reiki hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyleri değiştirme cesaretini kendinizde bulmanızda yardım edecektir. Seminerin sonunda ‘şifa dağıtan ellerin armağanını’ almış olacaksınız. Her insan kendi kendini tedavi eder! Bunun için gerekli olan ‘donanıma’ sahipsiniz. Kendi yaşam sorumluluğunuzu üstlenip ‘ruhsal yaşam kurallarına’ göre düşüncelerinizi ve davranış şekillerinizi değiştirerek yaşama sevinciyle dopdoluyeni bir insan olacaksınız.

1derece2

Şifacının rolü sadece enerjiyi yönlendirmektir. Böylece alıcı onu en iyi şekilde kullanabilir. Alıcının onayı ve katılımı olmadan hiçbir şifa gerçekleşmez. Reiki 1 deki yegâne kural, alıcının şifaya müsade etmesidir, sonucunda şifa nereye varması gerekiyorsa oraya varır. Reiki tümüyle pozitiftir, şartlar ne olursa olsun, hiç bir canlıya zarar vermez. Reiki hasta olan, acı çeken ve duygusal sıkıntıda olan herkese iyi gelir. Sağlıklı olanları da rahatlatır ve canlandırır.

Şifacının bilmesi gereken ilk şey, ellerini nasıl tutacağıdır. İki el daima ayalar aşağı bakar durumda kullanılır.Tüm parmaklar bitişik ileriye doğru uzatılıp Reiki noktalarına konulur ve hiç bir kuvvet uygulanmadan, tümüyle gevşemiş olarak orada tutulur. Ellerinizi koyun ve enerji gereken yere gidecektir. Enerji akışı değişene kadar belli pozisyonda kalın, temel kural acının olduğu yere ellerinizi koymanızdır. Kaynak sonsuzdur, kullandıkça çoğalır.

Uyumlama / Eğitim Talebi