Reikiye Yeni Başlıyorum

Reiki ile tanışmak ve öğrenmek mi istiyorsunuz? Sizin için hazırladığımız soru cevaplarla başlangıç yapabilirsiniz. Reiki ile tanışmaya hazırsanız sizi davet ediyoruz.

Reİkİ Nedİr?

Reiki evrensel yaşam enerjisi demektir. Amaç; her yönden şifalanmaktır. Şifalanmak kelimesi hastalıklarda kullanılır gibi görünse de, Reiki fark etmediğimiz tüm bedensel, duygusal ve zihinsel problemleri şifalandırır. Hissettiğiniz amaç başkalarını şifalandırmak olsa da öncelik her zaman sizdedir. Siz şifalanırsanız her şey şifalanır.

Reiki hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Reİkİ Uygulayıcısı Olabİlİr mİyİm?

Reiki öğrenmek ve uygulayıcı olmak için hiç bir kıstas veya gereksinim yoktur. İsteyen herkes Reiki uygulayıcısı olabilir. Herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyulmaz. Eğitim/Uyumlamasını alarak hemen Reikiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Reİkİ Eğİtİmİnİ Nasıl Alabilirim?

Reiki eğitimi almak hızlı ve basit bir süreçle başlar. Yakından veya Uzaktan Reiki eğitimi alabilirsiniz. Uzaktan eğitimleri geçmişte sadece döküman göndererek yaparken şimdi tamamen görsel bir şekilde izleyerek öğrenebiliyorsunuz. Buraya tıklayarak izleyerek reikiyi öğrenmenin en verimli yolunu görebilirsiniz.

Uzaktan veya Yakından Eğİtİm Sürecİnİ Açıklar mısınız?

Eğitim 2 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümü genel Reiki bilgilerinin ve nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgilerin anlatıldığı aşamadır. İkinci bölüm ise, uyumlama adını verdiğimiz sizde Reiki kanalının açılmasını sağlayan işlemdir. Yakından ve Uzaktan eğitim arasındaki fark ilk bölümdedir. Yakından eğitim aldığınızda Master size kitapçıktan kullanımını anlatır. Uzaktan alındığında bu kitapçık size gönderilir ve siz incelersiniz. İkinci bölüm olan uyumlama kısmında bir fark yoktur. Reiki uyumlamaları zaman ve mekân kavramı olmadan çalışmaktadır. Bu aşamalardan sonraki aşamalarında Uzak veya Yakından fark etmeden tüm sorularınız için Reiki masterınızdan tam bir destek alırsınız.

Uzaktan uyumlama için böyle bir şey olmadığı veya gerçekleşmeyeceği söyleniyor?

Maalesef günümüzde, enerjinin doğasını anlamadan söylenen birçok bilgi mevcuttur. Enerjinin sınırsız doğasından uzak böyle söylemler sınırsız olanı sınırlandırmaya çalışmaktadır. Ama bu tarz söylemler sadece bir söylem olarak kalmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de binlerce Reiki uygulayıcısı Uzaktan uyumlamayı kullanmış ve hala Reikiyi kendilerine ve ihtiyacı olanlara yapmaktadırlar. Bu tarz söylemlerin aksine Reiki Yaşam ile Reiki uygulayıcısı olmuş kişilerin deneyimlerini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bİrçok Reİkİ Sİstemİ Adı Geçİyor, Nereden Başlamam Lazım?

Başlangıç olarak size en iyi tavsiyem Usui Reiki ile başlamaktır. Çünkü Usui Reiki temel Reiki sistemidir. Ve bir disiplini bulunmaktadır. Başlangıcı Usui Reiki ile yaptığınızda daha verimli bir Reiki bilgisine sahip olur daha derinden gitme şansınız olacaktır.

Usui Reikinin Seviyeleri Hakkında Nasıl Bir Süreç Vardır?

Usui Reiki 3 aşamalı bir Reiki sistemidir. İlk seviyede fiziksel düzeyde şifalandırma, ikinci seviyede duygusal, zihinsel ‘de eklenir ve uzağa gönderme öğrenilir. 3. Aşaması ise Master seviyedir. Araların bulunması gereken süreçler, 1.aşama ile 2.aşama arasında en az 21 günlük bir süreç tavsiye ederim. Bu süreç sizin Reiki ile tanışmanız ve arınma sürecini destekler. Bu sürenin sonunda 2.seviye alınabilir. Master seviyesi için tamamen farklı bir süreç vardır. Bu sizin Reikiyi deneyimleme ve kullanmanıza göre değişiklik gösterir. Ve kendinizi hazır hissettiğinizde gelen bir seviyedir.

Reiki Eğİtİmİne Başladıktan Sonra Neler Yaşanıyor?

Reiki başlangıçta da belirttiğim gibi ruhsal bir süreçtir. Ve temizleme ve arınma süreci yaşanmaktadır. Bu süreçte geçmişten getirdiğimiz birikimleri bırakmaya başlarız. Ve bir özgürleşme sürecidir aslında şifalanmak denilende zaten budur. Bu süreç tamamıyla keyifli ve güzel bir süreçtir. Reiki sevgi ile alakalıdır. Ve bizi daha özgür, daha dingin ve daha mutlu kılmaya yönelik bir enerji tekniğidir. Kendimizi tanıdıkça ve Reiki uyguladıkça çok daha ileri noktalara ulaşabiliriz.

Reiki Eğİtİmİ Aldıktan Sonra Neler Hİssedeceğim?

Reiki enerjisi herkeste farklı şekilde algılansana, genel olarak kullanırken başlangıçta ellerde ısınma, karıncalanmalar ve çekimler hissedilir. Başlangıçta yüzeysel hisler olur, çünkü bedeniniz yıllar boyunca kullanılmadı ve duyarsız hale geldi. Reikiyi kullandıkça beden duyarlı hale geçmeye başlar ve bu arttıkça bedendeki muhteşem hisler bize açılmaya başlar.

Sİzden Bu Eğİtİmİ Almış Kİşİlerİn Düşüncelerİnİ Öğrenmek İsterim?

Tabi ki bunu bilmek istemelisiniz de, buraya tıklayarak hakkımızda ne dediklerini okuyabilirsiniz.

Eğitim almak istiyorum şimdi ne yapmalıyım?

Uzun yıllardır edindiğimiz tecrübe ve deneyimle size Reiki eğitimlerini yakın eğitim gibi verebilmek için yeni bir web sitesi üzerinden tamamen görsel olarak eğitimleri size sunmaya başladık. Buraya tıklayarak eğitmenimiz Tarkan Küçükaksu'dan Reiki eğitimi alabilirsiniz.

Uyumlama / Eğitim Talebi