Kundalini Reiki

kundalini reiki

Kundalini reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir şifa sistemidir. Temeli vücuttaki şifa kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına şifa vermeye dayanır.

Bizler yerküre enerjisini 1. chakradan (kök chakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe chakaradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakrada başlar ve tepe chakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla chakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji chakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.kun2
Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi'nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

Kundalini Reiki , kurucusu olan Ole Gabrİelsen tarafından en basit ve kendi kendine geliştirilebilir bir sistem olarak tanımlanmaktadır. Kundalini ve Reiki enerjisinin birlikte çalıştığı bir sistem olan Kundalini Reiki yanlış sorunlu kundalini uyanışı yaşamış kişilerde problemlerin giderilmesinde ve dengelenmesinde olumlu etki yapmaktadır . Bu sistemde Reiki enerjisinin yumuşak ve ilimli yönü etkindir.

Kundalini Reiki ile vücudunuzdaki enerji kanallarını güçlendirerek , iyilestirici Reiki enerjisini daha yoğun bir şekilde kendinize ve başkalarına aktarmanız mümkün olabilir . Ayrıca Kundalini ' yi güvenli bir şekilde açarak kişisel gelişim sürecinize katkı sağlayabilirsiniz.

Kundalini Reiki 1'i aldıktan sonra kendinize ve diğerlerine şifa verebilirsiniz. Kundalini Reiki 2 notlarından oğreneceginiz gibi avuç içine yazma metoduyla uzaktaki birine de şifa gönderebilirsiniz. Kundalini Reiki 3'ü aldıktan sonra Kundalini 1-2-3 enerjilerini başkalarına inisiye edebilirsiniz. Inisiye etmek her 3 inisiyasyonda da aynıdır. Kundalini 3 inisiyasyonu size başkalarına bu enerjiyi geçirme ve onları inisiye etme hakkı verir.

kundalini

Temel olarak Kundalini , bazı iyileştirme kanalları ve çakraların açılması demektir ve bu şekilde dünyada ki yeryüzü enerjisine erişim kazanılır . Kundalini güçlü bir enerjidir , enerji merkezi olan kök çakra , kundalini enerjisi için giriş noktası olarak rol oynar . Kundalini enerjisi Kundalini ateşi olarak da adlandırılır , enerjinin kök çakradan girmesinden sonra ana enerji kanali kök çakrasından girer ve taç çakraya ulaşarak dışarı çıkar . Yanlış kundalini uyanımı ile problemi olan veya geçmiste olanlar , kundalini ile ilgili sorun yaşayanlar genellikle Kundalini Reiki ile yardım alabilir , çözüm geliştirebilirler.

Kundalini Reiki öğrenimi ile ilgilenen herkes Kundalini Reiki 1. seviyesi ile başlamalıdır . Baska sistemlerden uyumlanmış olsanız bile Kundalini Reiki 1. seviyesi öncelikle alınmalıdır. Kundalini 1-2-3 seviye eğitimleri ve uyumlaması uzaktan da alınabilir. Uyumlama kalitesinde uzaktan veya doğrudan olmasında bir farklılık yoktur.

KUNDALİNİ REİKİ EĞİTİMİ

Kundalini Reiki eğitimi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Yani Reiki'de olduğu gibi Kundalini Master'ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.Kundalini Reiki 3 eğitimden oluşmaktadır. Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilen eğitimdir. Bu inisiyasyonda şifa kanalları ve chakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte şifa teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur. Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, ku ndalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus chakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1'den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur. kun9a Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kozmik Hiyerarşi İçinde Kundalini Bilgileri

İnsan formunda bulunan en kuvvetli enerji sistemlerinden biri olan kundalini vücut içindeki dönüşümlü enerji sistemidir.

Kundalini enerjisi acı, öfke, korku, korku bazlı modelleme ve belirli varlıkların bir kişinin enerji alanından faydalanmasını sağlayan psişik kordonları bıçak gibi kesen bir ateş gibidir. Kundalini kanalı omurga boyunca yer alır, bir fıskiye gibi taç çakradan çıkar, aurayı sarıp dolaşarak tekrar kök çakradan içeri girer. Ayrıca, bacaklar, gövde ve kollar boyunca uzanan farklı kanallar da mevcuttur. Kundalini anakalıba göre orjinal halini aldığında vücudu gençleştirir ve vücut daha az uykuya ihtiyaç duyar. Kanalımızın halen günde 10-12 saat uyuduğu olmaktadır. Bunun nedeni de uyku süresince vücuduna ayarlamalar yapılmasıdır, ki bu şekilde işlem daha az acı verici olur. Tüm genetik kodlaması tamamlandığında, kanalımızın günde 2-3 saatten fazla uyumasına gerek olmayacağını tahmin edyoruz. Insanın 500 yıllık ömrünün bir asırdan aşağılara düşmesinin nedeni kayıp olan kundalini enerji sistemi modelinden kaynaklanıyordu ve beden yenilenmek için daha çok uykuya ihtiyaç duyuyordu.

Yükseliş sürecinde 4. boyut vasıtasını yakarak, bilincin 5. boyut vasıtasına ulaşmasını sağlayan da kundalini enerjisidir. Şu anki genetiğimizde, kundalini(büyük tubal paketler gibidir) her 7 çakra arasında spiraller çizer. Bu spiral çizen enerji, enerjinin büyük bir kısmı kavislere takıldığı için etkili değildir. Ek olarak, şu anki spiral çizen kundalini ile 4. boyuttan 5. boyuta geçmek çok acı verici olurdu. Çünkü bedenin boyutlar arasındaki hareketi için yüzde 30 daha fazla enerji gerekirdi ve kundalininin spiral çizmesi durumunda gereken fazla enerji vücudun belirli bölgelerinde toplanarak bu bölgelerde ağrıya neden olacaktı.

Sonuç olarak, yeni anakalıp kundalininin sarmal çizmeden omurga boyunca direk akışı için bize yardımcı olur.
kun7 Spiral çizen kundalininin ilgi çekici sosyal sonuçları da vardır. Belirli kişisel karakteristikleri bireyin fiziksel realitesine kilitleyen ve diğerlerini de bilinçdışı realitesine kilitleyen yine kundalinidir. Spiral bedenin ön kısmına doğru hareket ettiğinde, yetenek kişinin fiziksel realitesinde meydana gelir. Spiral bedenin arka kısmına doğru hareket ettiğinde ise, yetenek kişinin bilinçdışı realitesinde meydana gelir. Enerjinin 1. ve 2. çakralar arasında dönmesi, kişinin yaşamını sürdürebilme veya duygularını hissedebilme yeteneklerinin çok iyi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 2. ve 3. çakralar arasında dönmesi, kişinin duygu veya güç sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz.Enerjinin 3. ve 4. çakralar arasında dönmesi, kişinin güç veya sevgi sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz.Enerjinin 4. ve 5. çakralar arasında dönmesi, kişinin sevgi veya yaratıcı kendini ifade yeteneğine sahip olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Enerjinin 5. ve 6. çakralar arasında dönmesi kişinin yaratıcı kendini ifade yeteneği veya vizyona sahip olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz. Ve enerjinin 6. ve 7. çakralar arasında dönmesi kişinin vizyon veya bilgi sahibi olmasını sağlar, ancak ikisi birden mümkün olmaz.
Spiral çizen kundalini bireylerin ya duygusal, sevgi dolu, görüş gücüne sahip olmalarına veya güçlü, bilgili ve kendini ifade yeteneğine sahip olmalarına neden olur. Bu da gücün sevgiden yoksun, sevginin de güçten yoksun olması deneyimine neden olmuştur. Kundalinin düzelmesiyle birlikte, zıt kutuplar birleşir ve koşulsuz sevgiye dayalı gücün yeniden dünya üzerinde yaygınlaşıp deneyimlenmesi mümkün olur. Bu insiyeler için aynı zamanda dünyadaki ruhsal amaçlarını ve kaderlerini gerçekleştirebilmek üzere karakterlerini her yönden güçlendirebilecekleri anlamına gelir.

Uyumlama / Eğitim Talebi